Shkupjani Ramadani, një yll futbolli në ngritje që së shpejti do t’i fusë në “luftë” Zvicrën, Maqedoninë e Veriut, Kosovën dhe Shqipërinë

Miran Ramadani është sulmuesi premtues i Grasshopper Club Zhurich, i cili mbi supe bartë peshën e rëndë të numrit “7”, si sulmues të cilin e bartë me meritë e punë të madhe. Mirani, një djalë shembullorë, i rritur në një familje të ndershme e puntore shqiptare, me zejen e futbollit ka

Pasi në qershor del lojtar i lirë, Toni Kroos tashmë ka marrë vendimin për të ardhmen

Toni Kroos është një nga lojtarët lider te Real Madrid. Mesfushori gjerman prej vitesh ka mbajtur peshën e mesfushës dhe vazhdon ende të japë kontributin e tij për “Los Blancos”. Tashmë gjermanit i përfundon kontrata në fund të këtij sezoni dhe 34-vjeçari është i qartë për të ardhmen e tij. Mesfushori do

Shqiprim Taipi rikthehet në futbollin shqiptarë!

Në stërvitjen e djeshme të skuadrës së Dinamos, që garon në elitën e futbollit shqiptarë, prezent ishte edhe Shqiprim Taipi, një mesfushorë ky, që më parë është aktivizuar me FC Shkupin, Shkëndijën dhe Horizont Turnovën në vendin tonë. Nga klubi dinamovit, aty ku rolin e Drejtorit Sportiv, e luan shkupjani Haris

Me Konten po rikthehet Milani i madh, zbulohet edhe goditja e parë e bujshme!

Antonio Konte do të jetë trajneri i Milanit sezonin e ardhshëm. Kjo është ajo që kanë zbuluar mediat italiane së fundmi, të cilat raportojnë se tekniku italian ka pranuar që të ulet në krye të stolit kuqezi. "TeleLombardia" bënë me dije se 54-vjeçari ka pasur një bisedë me Zlatan Ibrahimoviç dhe

Nga një grup i vetëm në “play-off”, ja si do të ndryshojë formati i Ligës së Kampionëve

Duke filluar nga edicioni i ardhshëm, një ndër logat më prestigjioze europiane në nivel klubesh, Liga e Kampionëve, do të ndryshojë format. Në vend të 32 skuadrave pjesëmarrëse, ashtu si ishte deri më tani, nga edicioni i ardhshëm në këtë kompeticion garues do të marrin pjesë gjithsej 36 skuadra. Renditja sezonale e

Super lajm për tifozët e FC Shkupit, Dembo Darboe rikthehet në Çair!

FC Shkupi po vijon përgatitjet në Antalia të Turqisë, aty ku trajneri Mladen Zhizhoviç po provon edhe disa futbollistë të rinj, që mund të jenë përforcimet e duhura për skuadrën nga Çairi për në stinorin pranveror, shkruan 'infOSport.mk'. Aktualisht janë tre futbollistë që po testohen nga strategu boshnjak bashkë me stafin