Maqedonia U21 do udhëtojë në një turne të fuqishëm në Antalia të Turqisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë U21 do të marrë pjesë në një turne të fuqishëm në Antalia të Turqisë, e ku do të marrin pjesë edhe përfaqësueset e Kazakistanit, Sllovakisë dhe Bullgarisë, njofton “infOSport.mk”. Këto ndeshje trajnerit Bllagoja Milevski do i shërbejnë si parapërgatitje për ndeshjet eliminatore për Europianin e vitit 2023, që

FC Shkupi u nis drejt Antalias

Pas përfundimit të fazës së parë përgatitore në Shkup, ekspedita e FC Shkupit në orët e pasdites së sotme ka fluturuar drejt Antalias, aty ku do të zhvillojë fazën e dytë të përgatitjeve në prag të stinorit pranveror, njofton “infOSport.mk”. Në Turqi, FC Shkupi do të qëndrojë për plotë 16 ditë,

Vardari sot rikthehet në Shkup

Skuadra kampione e Vardarit ka përmbyllur fazën kryesore të përgatitjeve në Antalia të Turqisë, ku sot në mëngjes zhvilloi edhe stërvitjen e fundit në tokën turke. Ata pas dite do të nisen për në Shkup, ku të përgatitur do të mirëpresin stinorin pranveror. Vardari në Turqi përveç përgartitjeve fizike zhvilloi edhe

Shkëndija rikthehet në Tetovë

Shkëndija me impresione shumë pozitive është larguar nga baza dy javore në Antalia, me bindje se këto përgatitje do të jenë bazament i fortë që në fund të sezonit të rrëmbejnë titullin e kampionit. Skuadra tetovare realizoi disa përgatitje shumë të suksesshme në tokën turke, ku përveç stërvitjeve të forta zhvilloi