FC Shkupi u nis drejt Antalias

Skuadra e Shkupit sot në orët e mëngjesit është nisur për në Antali të Turqisë, ku 15 ditët e ardhshme do të kryejë fazën e dytë të përgatitjeve dimërore. Kjo është hera e parë që skuadra nga Çairi udhëton jashtë Maqedonisë që nga kthimi në ligën e parë të Maqedonisë, ndërsa

Shkëndija sot u nis drejt Antalias

Futbollistët e Shkëndijës të premten kanë mbyllur përgatitjet në Tetovë dhe sot në mëngjes janë nisur drejt Antalias së Turqisë, ku do zhvillojnë fazën e dytë dhe kryesore e përgatitjeve dimërore. Shkëndija do të qëndrojë në Turqi deri më 4 shkurt, ndërsa përveç stërvitjeve do të zhvillojë edhe katër ndeshje kontrolluese,

Vardari u nis për në Antalia

Ekspedita e Vardarit mëngjesin e sotëm është nisur drejt Antalias, ku kampionët në fuqi të vendit do të zhvillojnë fazën kryesore para startit të stinorit pranveror në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Futbollistët e Vardarit në Turqi do qëndrojnë për tre javë me rradhë, ku përveç stërvitjeve do të zhvillojnë