ZYRTARE, Antonio Konte largohet nga Interi

Edhe pse Interi e ndërpreu dominimin 9-vjeçar të Juventusit në futbollin italian, duke fituar titullin kampion, ariktekti i këtij suksesi të jashtëzakonshëm të “zikaltërve”, Antonio Konte do të largohet nga “Xhuzepe Meaca”, konfirmuan nga klubi nga Milano. Klubi dhe Konte u dakorduan që të ndërpresin bashkëpunim me pëlqim të dyanshëm, ndërsa

E thonë statistikat, Interi i Kontes më i mirë se ai i Murinjos!

Inter i Antonio Kontes ka mesatarisht më shumë pikë sesa skuadra e Hoze Murinjos që në vitin 2010 kishte fituar tripletën. Ky fakt konfirmohet nga statistikat e fundit. “Special One” kishte një mesatare 2.15 pikë për ndeshje atë sezon, ndërsa Konte ka mesatare 2.46 pikë këtë sezon. Megjithatë përkundër kësaj dyshe, dy janë

Interi i Antonio Konte, 47 pikë nga 54 të mundshme, vetëm një skuadër bën më mirë se “zikaltërit”

Fundi i vitit 2020 dhe fillimi i vitit 2021 është një ndër periudhat më të arta të Interit nën drejtimin e trajnerit Antonio Konte. Kjo skuadër është shndërruar në një “makineri” perfekte, duke filluar që nga ajo fitore 4:2 kundër Torinos, më 22 nëntor. Që nga ajo ndeshje “zikaltërit” kanë fituar