Astrit Merko ka publikuar listën e futbollisteve të ftuara për turneun kualifikues në Moldavi

Përfaqësuesja e të rinjëve të Maqedonisë në konkurrencë të femrave deri në moshën 19-vjeçare në periudhën nga data 3, deri me 9 prill do të marrë pjesë në turneun kualifikues në kuadër të raundit të dytë të Ligës “B”, i cili do të mbahet në Moldavi.

Futbollistet tona të reja ndodhen në grupin 1, ku për kundërshtare do ti kenë nikoqiret e Moldavisë, Lituanisë dhe Uellsit.

Në ndeshjen hapëse të turneut kualifikues luajmë kundër Moldavisë. Ndeshja është programuar për datën e 3 prillit, me fillim në ora 12:00.

Tre ditë më vonë forcat do ti masim me përfaqësuesen e Lituanisë, gjithashtu me fillim në ora 12:00.

Në xhiron e fundit, përfaqësuesja jonë e re e femrave do të përballet me Uells, me datë 9 prill, gjithashtu në ora 12:00.

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë në konkurrenc të femrave deri 19-vjeç, për turneun e rradhës kualifikues, vendosi për ti ftuar futbollistet në vijim:

PORTIERE:

Kristina Pavloska – Shkëndija

Natali Talevska – Top Gol

MBROJTJA:

Eda Dalipi – AS Junajted

Matea Bllazheska – Ljuboten

Stefanija Veselinova – Kamenica Sasa

Slagjana Gjorgjieva – Tiverija

Iva Jovanoska – Ljuboten

Katarina Petkova – Istatov

MESFUSHA:

Sara Mena – AS Junajted

Simona Meijer – Makabi (Izrael)

Teodora Dalçevska – AS Junajted

Jovana Pavlovska – Tiverija

Ivana Milevska – Top Gol

Iva Josifova – Tiverija

Sara Stefanovska – Top Gol

Ana Borizovska – Reçica

Sara Dika – AS Junajted

SULMI:

Vesa Sela – AS Junajted

Biljana Paneska – Tiverija

Eva Andonova – Kamenica Sasa

Seleksionuesi Astrit Merko sot edhe zyrtarisht në ora 15:00 në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski”, do ti fillojë përgatitjet për turneun kualifikues në kuadër të raundit të dytë të Ligës “B”, i cili do të mbahet në Moldavi.

Leave a Reply