Barcelona synon dyshen Aguero-Alaba

Barcelona po kalon një periudhë shumë të vështirë në La Liga. “Katalunasit” nuk kanë bërë asnjë përforcim gjatë kësaj merkatoje dhe strategjia e klubit është që të sigurojnë përforcime me kosto zero. “Blaugranët” synojnë transferimin e argjentinasit të Mançester Sitit, Serhio Aguero dhe mbrojtësit të majtë austriak të Bajernit të Munihut,

Aguero ‘ngacmon’ arbitren gjatë ndeshjes me Arsenal, vihet në qendër të kritikave

Argjentinasi Serxhio Aguero ka tërhequr vëmendjen e mediave në ndeshjen e mbrëmshme të skuadrës së tij, Mançester Siti përballë Arsenalit. Aguero ka regjistruar mbrëmë rikthimin e tij në fushën e blertë, pas një dëmtimi që e mbajti gjatë jashtë fushave. Ylli i Sitit pati një paraqitje solide, por vëmendja për të shkoi

Aguero te Çelzi! Ja kush ishte pengesa që ai mos të transferohet në “Stemford Brixh”!

Sulmuesi argjentinas Serxhio Aguero pa dyshim se është një nga sulmuesit më të mirë vite me rradhë në futbolliln europian. Aguero po shënon sistematikisht dhe është golashënuesi më i mirë në historinë e Mançester Sitit. Argjentinasi pjesë e Sitit është që nga viti 2011,  ndërsa i njëjti disa vite më parë

Hidhet shorti i ndeshjeve gjysmëfinale të FA Kupës, ja me kë do të luaj Siti!

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmëfinale të FA Kupës angleze. Skuadra e Mançester Sitit, që njëherit konsiderohet edhe si favoriti kryesor për të rrëmbyer këtë trofe, për kundërsharë do të ketë skuadrën e Brajtonit, ndërkohë në gjysmëfinalen tjetër do të përballen Uatfordi dhe Vulverhemptoni. Ndeshjet gjysmëfinale në program janë me datë