Ali Adem largohet nga FC Shkupi, “bardhekaltërit” tashmë kanë gjetur zëvendësuesin e tij

Pas një viti me plotë momente të bukura dhe paraqitje mjaft të mira me fanellën e FC Shkupit, mesfushori Ali Adem, rikthehet te skuadra e Arisit nga Selaniku. Adem skuadrës nga Çairi iu bashkua shkurtin e vitit të kaluar edhe atë vetëm në formë huazimi. Ai në një prononcim për faqen zyrtare

Ali Adem: Në Strumicë për të fituar dhe për të luajtur futboll të mirë

FC Shkupi nesër në kuadër të javës së 26-të përballet me Akademia Pandevin në transfertë. “Bardheblutë” nga Çairi pas ndeshjes së fundit kundër Renoës, në të cilën pësuan disfatë, kërkojnë të këndellën pikërisht ndaj skuadrës së Aleksandar Vasoskit, tek e cila skuadër mbizotëron një super atmosferë pas fitores ndaj Makedonija

Shkupjani Ali Adem hapave të Elmaz, vazhdon karrierën në Turqi!

Futbollisti i talentuar shkupjan, Ali Adem, që aktualisht është pjesë e Vardarit, shumë lehtë mund të ndodhë që të bashkohet me ndonjërën prej skuadrave gjigande nga Turqia, Galatasaraj apo Fenerbahçe, njofton “infOSport..mk”. 19-vjeçari Ali Adem që është nën menaxhimin e Rahman Kiçe, është vënë në shënjestrën e dy skuadrave të mëdha