Zbulohen pagat te Arsenali, Xhaka në TOP5 më të paguarit!

Arsenali ka angazhuar dy emra të rinj deri më tani gjatë afatit kalimtar të janarit. Leandro Trossard u transferua nga Brajtoni për shifrën e 27 milionë funteve (30.6 milionë euro), derisa Jakub Kiëior u transferua nga Specia për 21 milionë funte (24 milionë euro). Edhe pse nuk mund t’i konkurrojnë futbollistët më

Xhaka sërish fiton çmimin “Lojtari i Muajit” te Arsenali!

Për të dytin muaj me radhë, Granit Xhaka është votuar nga tifozët e Arsenalit, për çmimin e “Lojtari i Muajit”. Mesfushori shqiptarë që mbron ngjyrat e kombëtares së Zvicrës, shijoi një seri tjetër lojërash të spikatur, të cilat u njohën nga “topçinjtë” në mbarë botën pasi ai mori 42 për qind

Arsenali gati të harxhojë 11 mln sterlina për yllin kosovar, Edon Zhegrova!

Arsenali po mendon të nënshkruajë kontratë me yllin kosovar të Lille, Edon Zhegrovën, një marrëveshje kjo që skuadrës së njohur angleze do të mund ti kushtonte rreth 11 milionë sterlina këtë verë. Një gjë të tillë pohojnë nga “The Sunday Mirror”, të cilët pretendojnë se Arsenali po kërkon të bëjë një

Njihuni me rrogën javore, mujore dhe vjetore të Granit Xhakës!?

Granit Xhaka pa dyshim se është një prej futbollistëve më të mirë shqiptarë të momentit. Mesfushori kosovar po luan me sukses qe disa sezone në Premierligë me Arsenalin, ndërsa paraprakisht kishte bërë karrierë në Zvicër te Bazeli dhe në Gjermani te Borusia Menhengladbahu. Por, viteve të fundit ai është pjesë e

Murinjo s’heq dorë nga Granit Xhaka!

Hoze Murinjo vazhdon të monitorojë Granit Xhakën dhe po shqyrton një ofertë të re për futbollistin shqiptarë, që dëshiron ta ketë në skuadër gjatë sezonit 2022-2023. 29-vjeçari ishte afër transferimit te Roma që gjatë merkatos së verës së kaluar. Ai madje kishte rënë dakord për kushtet personale me drejtuesit e skuadrës

Granit Xhaka gjithnjë e më afër Romës!

Granit Xhaka për momentin është i fokusuar për Europianin e futbollit, që nis me 11 qershor, ndërsa i njëjti do të luaj me përfaqësuesen e Zvicrës. Ndërkohë emri i tij është një dëshirë e vazhdueshme e trajnerit të Romës, Hoze Murinjos. Siç duket negociatat kanë avancuar dhe Roma është pranë nënshkrimit

CIES: Granit Xhaka, pjesë e formacionit të sezonit në Premierligë

Mesfushori shqiptarë i Arsenalit, Granit Xhaka bënë pjesë në formacionin e sezonit në Premierligë nga Qendra Ndërkombëtare e Studimeve Sportive (CIES). Ai paraprakisht u emërua si futbollisti më i mirë i Arsenalit në sezonin 2020/21. Xhaka u zgjodh në qendër të mesfushës bashkë me yllin e Mançester Sitit, Rodri. Pikërisht kampionët e rinj

Sebajos kopjon Granit Xhakën, gabim amatoresk i spanjollit, Olimpijakosi barazon ndaj Arsenalit! (VIDEO)

Olympiakosi ka barazuar shifrat ndaj Arsenalit pas një gafe amatoreske të spanjollit, Dani Sebajos.  Spanjolli humbi një top në afërsi të zonës së tij, duke i dhënë shansin e artë El Arabit, i cili nuk fali dhe mposhti portierin Leno. https://streamable.com/mxrq2r Është kjo një gafë tjetër e futbollistëve të Arsenal, pas asaj