Atletiko do të luaj në Ligën e Kampionëve sezonin e 10-të me rradhë (VIDEO)

Atletiko Madridi mundi 2:0 Elçen në transfertë, duke siguruar pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve edhe për sezonin e arshshëm, njofton “infOSport.mk”. “Jorganxhinjët” falë fitores sonte, arritën që të zbresin Seviljën nga pozita e tretë, kjo pasi skuadra andaluziane barazoi pa gola me Majorkën e Vedat Muriqit. Pikërisht Sevilja do të jetë kundërshtari

Simeone, Grizman dhe 3 të tjerë te Atl.Madridi të infektuar me koronavirus

Atletiko Madridi ka njoftuar se 5 anëtarë të saj kanë rezultuar pozitiv në testet e Covid 19, pas një kontrolli të bërë sipas protokolleve të La Liga-s. Kësisoj të infektuar me koronavirus tek “jorganxhinjët” rezultuan trajneri Diego Simeone dhe futbollistët Antuan Grizman, Koke, Zhoao Feliks dhe Ektor Erera. Që të gjithë këto

Atl.Madridi fiton dhe thellon epërsinë në pikë ndaj konkurrentëve (VIDEO)

Skuadra kryesuese e Atletiko Madridit ka thelluar epërsinë në pikë ndaj konkurruesve kryesor për titull, teksa sonte në ndeshjen e vlefshme të javës së 20-të mundi Valencian me rezultatin 3:1, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë “jorganxhinjët” tashmë numërojnë 47 pikë, 7 më shumë se Reali i Madridit i vendit të dytë,