Pas pak vashat e Maqedonisë do të përballen me Austrinë, ja në cilën TV vendorr mund ta ndiqni ndeshjen!

Përfaqësuesja e Maqedonisë në konkurrencë të femrave sot me fillim në ora 18:00 në arenën “Todor Proeski” do të mirëpret Austrinë në kuadër të ndeshjeve eliminatore për kualifikim në Botërorin e vitit 2023, që bashkërisht do të organizohet nga Australia dhe Zelanda e Re, njofton “infOSport.mk”. Këto eliminatore të përzgjedhurat e

Italia u mundua shumë, por vazhdon në çerekfinale pas dramës në vazhdime (VIDEO)

Italia duheshe të tejkalojë disa momente shumë të rënda përballë Austrisë, mirëpo në fund i’a arriti qëllilmit që të kualifikohet për në ndeshjet çerekfinale të “Euro 2020”. Skuadra e Roberto Mançinit shënoi fitore 2:1 përballë Austrisë, ndërsa që të gjithë golat u shënuan në kohën shtesë prej dy herë nga 15

Maqedonia e Veriut debuton me disfatë në Euro 2020 (VIDEO)

Maqedonia e Veriut ka debutuar me disfatë në një event të madh futbollistik, siç është europiani që po zhvillohet tani, edhe atë për herë të parë në 11 shtete të ndryshme nëpër Europë, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse para nisjes së këtij kampionati vërehej një optimizëm i madh në rradhët e “verdhekuqve”,

Euro 2020, dita që dhuron përplasjen e parë të madhe dhe debutimin e Maqedonisë

Kampionati Europian vazhdon sot me tre ndeshje të tjera shumë interesante, që ndonëse janë të parat  në grupet përkatëse, mund të rezultojnë vendimtare për ecurinë e ekipeve në këtë turne. Supersfida e parë e turneut do të regjistrohet sot në drekë, kur në Grupin “D”, do të vihen përballë Anglia me

Austria rikthen Maqedoninë në realitet

Përfaqësuesja e Maqedonisë është mundur nga Austria në ndeshjen e katërt të grupit “G” në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2020, njofton “infOSport.mk”. 1:4 ishte rezultati përfundimtarë në arenën “Todor Proeski”, duke rikthyer Maqedoninë në realitet. Edhe pse u vërejt një eufori pas dy ndeshjeve të para të grupit,