Benjamin Kololli lë Japoninë dhe rikthehet në Zvicër te shumë herë kampionët e Bazelit!

Futollisti i përfaqësueses së Kosovës, Benjamin Kololli ka braktisur futbollin japonez dhe është rikthyer në Zvicër, aty ku edhe u krijua si futbollistë. Mesfushori 31-vjeçar ishte pjesë e Shimizu S-Pulse në Ligën e Dytë të Japonisë, aty ku ishte transferuar verën e vitit 2021 nga rradhët e Cyrih, ndërsa tashmë në

Një nder i madh për Kasamin, strugani do jetë kapiten i Baselit deri në fund të sezonit

Mesfushori shqiptar me origjinë nga Struga e Maqedonisë së Veriut, Pajtim Kasami, do të jetë kapiten i skuadrës së Baselit për pjesën e mbetur të këtij edicioni, kanë njoftuar të hënën mediumet zvicerane. Vendimi për emërimin e Kasamit kapiten të ekipit vjen pak kohë pasi klubi zviceran suspendoi kapitenin Valentin Stocker,

Pas Vrionit, edhe një tjetër shqiptarë i bashkohet Juventusit!

Xhiakomo Vrionit i është bashkuar edhe një shqiptarë tjetër te skuadra e Juventusit, transmeton “infOSport.mk”. Fjala është për 17-vjeçarin Albian Hajdari, një shqiptarë i lindur në Zvicër, që deri më tani kishte provuar të gjitha grupmoshat e Bazelit. Ai luan në rolin e qendërmbrojtësit dhe është pjesë e kombëtares U-17 të

E bujshme, Taulant Xhaka i bashkohet Beshiktashit

Taulant Xhaka do të ndryshojë mjedis. Sipas asaj që raporton gazeta “Zëri”, mesfushori shqiptarë i Bazelit mbrëmë vonë është nisur për në Stamboll për të nënshkruar me gjigantin turk, Beshiktash. Reprezentuesi shqiptarë, ka qenë njëri prej futbollistëve kyç të Bazelit në vitet e fundit. Ai edicionin e kaluar 2019/2020 me fanellën