Asgjë nga Helsinki, Besnik Ferati do luaj me Akademia Pandevin në Maqedoni

Asgjë nga transferimi te Helsinki, siç përflitej disa ditë më parë, kjo pasi Besnik Ferati karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë sërish në kampionatin tonë vendor, aty ku edhe kishte krijuar emrin e tij, njofton “infOSport.mk”. Shkupjani ka pranuar ofertën e Akademia Pandev, skuadër kjo që e ka marrë

Shkupjani Besnik Ferati ndërpret para kohe kontratën me Partizanin!

Merkatoja e janarit dita ditës po bëhet më e nxehtë, teksa çdo ditë po regjistrojmë lëvizje të futbollistëve. Një e tillë ka ndodhur sot edhe në rradhët e Partizanit të Tiranës, e që ka të bëjë me futbollistin shkupjan, Besnik Ferati, njofton “infOSport.mk”. 20-vjeçari përmes profilit të tij në facebook ka

ZYRTARE, Besnik Ferati i bashkohet Partizanit të Tiranës

Futbollisti i talentuar shkupjan, Besnik Ferati karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Superligën shqiptare, duke iu bashkuar skuadrës së njohur të Partizanit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi nga kryeqendra shqiptare përmes faqes zyrtare në “facebook”. Ferati me Partizanin është lidhur me një kontratë katër vjeçare, ndërsa rikujtojmë se

Talentit Fazliu i bashkohet edhe një talent tjetër shqiptarë te Rabotniçki

Përveç talentit Lavdrim Fazliu, që tashmë një kohë të gjatë është pjesë e Rabotniçkit dhe vazhdimisht stërvitet me ekipin e parë, pjesë e “romantikëve” në të ardhmen do të jetë edhe një talent tjetër shqiptarë, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për Besnik Feratin, mesfushorin e deritanishëm të FC Shkupit, i cili vendosi