Strakosha dhe Berisha mund të bashkohen në të njëjtën skuadër të Serie A!

Etrit Berisha dhe Thomas Strakosha, prej disa vitesh duelojnë në distancë për një vend në portën kuqezi, duke u alternuar nga trajnerët që janë ulur në këto vite në bankinë. Sigurisht, e ardhmja i përket Strakoshës, por Berisha për momentin po paraqitet shumë mirë, ndaj tekniku Reja aktualisht ka zgjedhur

Fitorja e katërt me rradhë për Interin, mirëpo kësaj rradhe drama mungoi (VIDEO)

Interi ka mundur Bolonjën me rezultatin 3:1  në “Xhuzepe Meaca” në ndeshjen e vlefshme të javës së 10-të në “Serie A”, njofton “infOSport.mk”. Rezultatin e hapi Romelo Lukaku në minutën e 16-të, ndërsa në minutën e fundit të pjesës së parë, Ashraf Hakimi dyfishoi rezultatin e “zikaltërve”. Në minutën e 67-të

Tetovari Xhemaili zbulon se ku do të mbyll karrierën e tij!

Kontrata e futbollistit tetovar, Blerim Xhemaili me Bolonjan skadon verën e ardhshme, por lojtari e ka zbuluar dëshirën e tij se karrierën do ta mbyll në këtë klub. Mesfushori me origjinë nga Bogovina e Tetovës, në prill të vitit 2020 mbush 34 vjet, ndërsa në qershor do të skadojë kontrata e tij

Dy futbollistët nga Pollogu bashkohen te skuadra e “Serie A”!

Pas futbollistit shqiptarë nga Bogovina e Tetovës, Blerim Xhemailit, skuadrës së Bolonjës, ka gjasa që ti bashkohet edhe një futbollistë tjetër shqiptarë, shkruan “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për futbollistin nga Gostivari, Shkodran Mustafi, i cili aktualisht është pjesë e Arsenalit. Mustafi prej verës është jashtë planeve të skuadrës së njohur angleze, por,