Rabotniçki prezanton 5 përforcimet e reja, në mesin e tyre edhe një shqiptarë

Rabotniçki prej sot edhe zyrtarisht ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror, ndërsa po të njëjtën ditë, drejtuesit e skuadrës nga “Debar Maalo” prezantuan edhe 5 përforcimet e reja, njofton “infOSport.mk”. Mario Stankovski dhe Andrej Lazarov, janë dy prej futbollistëve që rikthehen në mesin e “romantikëve”, ndërsa emra të rinj gjithashtu do

Burhan Mustafa gjen skuadrën e tij të re, prezantohet sot

Portieri shkupjan, Burhan Mustafa shumë shpejtë ka gjetur skuadrën e tij të re. Pasi gjatë ditës së djeshme u nda me Borecin, ai sot pritet të prezantohet te skuadra e Superligës së Kosovës, Ferizaji, që vetëm ditë më parë prezantoi trajnerin e saj të ri, Bylbyl Sokoli. Siç mëson ‘infOSport.mk’, Mustafa

Burhan Mustafa fiton në konkurrencë, Boreci angazhon ish portierin e saj

Gardiani shkupjan, Burhan Mustafa ka fituar në konkurrencë te skuadra e Borecit, pasi drejtuesit e kësaj të fundit vendosën që të rikthejnë në skuadër ish portierin e tyre Mikica Georgievski, njofton ‘infOSport.mk’. Georgievski në këtë mënyrë rikthehet në Veles vetëm pas 6 muajve, duke pasur parasysh se pjesë e Borecit ishte