Dinamo e Tiranës transferon ish futbollistin e FC Shkupit

Dinamo e Tiranës ka bërë edhe një goditje tjetër në merkato, teksa në limitet e fundit të kohës ka bërë për vete ish futbollistin e FC Shkupit, Edis Maliqi, njofton “infOSport.mk”. Shkupjani së fundmi ishte pjesë e Lokomotivës së Zagrebit, te e cila skuadër ishte transferuar nga rradhët e Kukësit. “Mbrojtësi shqiptaro-maqedonas,

Edis Maliqi i FC Shkupit edhe zyrtarisht pjesë e Kukësit (VIDEO)

Edis Maliqi i cili u la i lirë nga FC Shkupi, shumë shpejtë ka gjetur skuadrën e tij të re, njofton “infOSport.mk”. Mbrojtësi i krahut të djathtë dhe një ndër futbollistët më standard sezonin e fundit me ekipin “bardhekaltër” nga Çairi është prezantuar nga drejtori sportiv i skuadrës verilindore nga