Plotë 8 skuadra shqiptare do luajnë në raundin e dytë të Ligës së Konferencës, Drita dhe Partizani peshkojnë dy gjigandë!

Të enjten në program ishin ndeshjet kthyese të raundit të parë në kuadër të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Plotë 8 skuadra shqiptare nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut siguruan një vend për në këtë fazë, aty ku shpresojnë që të bëjnë mrrekulli dhe të vazhdojnë tutje në këtë

Askush si Shkëndija nga skuadrat shqiptare!

Shtëpia europiane e futbollit “UEFA” ka publikuar shumat e fituara nga të gjitha skuadrat pjesëmarrëse këtë edicion në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Europës, aty ku gjatë vitit 2018-të si asnjëherë më parë shqiptarët u përfaqësuan me gjithsej 8 skuadra, njofton ‘infOSport.mk’. Shqipëria u përfaqësua me 4 skuadra, Kukësin, Partizanin, Luftëtarin dhe Laçin,

Dështojnë Prishtina dhe Tirana, Skënderbeu mezi mundi Sant Julian

Dy skuadrat nga kryeqendrat shqiptare, Prishtina dhe Tirana kanë dështuar në ndeshjet e para eliminatore të Liga Evropa, duke ësuar disfata në përballjet ndaj Norrkopingut, gjegjësisht Makabi Tel Avivit. Prishtina pësoi disfatë të thellë 5:0 ndaj suedezëve të Norrkoping, derisa Tirana pësoi disfatë 2:0 në Tel Aviv, duke bërë që gjasat