Për transferimin e tetovarit te Fiorentina angazhohet menaxheri i njohur tetovar, Fali Ramadani

Nedim Bajrami është një tjetër futbollistë që Empoli mund ta shesë gjatë kësaj merkatoje, pas Kristijan Asllanit, i cili thuhet se ka arritur marrëveshja me Interin. Mesfushorin tetovar e duan disa klube në Serie A. Më parë janë lakuar më së shumti klube si Lacio, Milan apo edhe Napoli, ndërsa së

Tetovari Fali Ramadani bënë goditjen e rradhës, transferon futbollistin e tij te Mançester Siti

Fali Ramadani vjen me një tjetër transferim të bujshëm në karrierën e tij të suksesshme prej menaxheri. Tetovari ka mbyllur me sukses marrëveshjen me drejtuesit e Mançester Sitit për për transferimin e serbit, Filip Stevanoviç. Megjithatë sulmuesi i krahut të majtë skuadrës së Pep Guardiolas do ti bashkohet vetëm në janar,

Fali Ramadani gati për një transferim tjetër të madh! Lojtari i tij i bashkohet Milanit!

Pas tentativave jo të suksesshme për të angazhuar mbrojtësin e Fiorentinës, Nikola Milenkoviç, nga tabori i Milanit tashmë po mendojnë transferimin e një mbrojtësi tjetër serb, Matija Nastasiq të Shalke 04, ka njoftuar gazetari Xhanluka Di Marcio, pçrcjellë “infOSport.mk”. “Rossonerët” kanë bërë kontaktet e para me drejtuesit e skuadrës gjermane, të

E bujshme, Siti arrinë akord me agjentin Fali Ramadani për mbrojtësin e Napolit!

Fali Ramadani pa dyshim se është një ndër menaxherët më të suksesshëm të futbollit botëror, ndërsa dëshmi për këtë është edhe puna që po bënë tetovari, si dhe emrat e futbollistëve që i ka nën menaxhim, shkruan “infOSport.mk”. Një ndër ato emra është edhe Kalid Kulibali, një ndër mbrojtësit më të

Tetovari Fali Ramadani mbetet mbret i merkatos, Pjaniç e Sane vepër e tij!

Se ndal dot as CoVid-19! Në një periudhë të turbullt, kur pasojat e pandemisë kufizojnë çdo veprimtari, agjenti tetovar, Fali Ramadani vazhdon të godasë fuqishëm duke ‘furnizuar’ me lojtarë ekipet më të mëdha europiane. Edhe pse disi nën hije dhe i pa eksponuar në publik, është një shqiptarë që sërish bëhet

E bujshme, Leroy Sane largohet nga Bekam për Fali Ramadanin

Sulmuesi i Mançester Sitit, Leroy Sane nuk përfaqësohet më nga Dejvid Bekam, pasi ka vendosur të kalojë te kompania LIAN Sports, e cila është themeluar nga super agjenti Fali Ramadani, njofton portali prestigjioz gjerman “Sport1”. https://twitter.com/Plettigoal/status/1218481913226256386?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1218481913226256386&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.bavarianfootballworks.com%2F2020%2F1%2F18%2F21071628%2Fbreaking-bayern-munich-target-leroy-sane-fires-his-agent-david-beckham-manchester-city Çka ndryshon tani? Rishfaqet në pistë transferimi te Bajerni i Munihut, falë marrëdhënieve të mira të

Real Madridi gati të rrëmbejë yllin e Frankfurtit që menaxhohet nga Fali Ramadani?

Real Madridi është shumë afër transferimit të yllit të Ajntraht Frankfurtit, Luka Joviç. Sipas “Bild” klubi “mbretëror” veçmë ka arritur marrëveshje me futbollistin serb, i cili është në pronësi të menaxherit shqiptarë nga Tetova, Fali Ramadani. Marrëveshja midis Realit dhe futbollistit thuhet të jetë për 6-vite. Shuma e transferimit kap shifrën e