Pas Hamidit, FC Ballkani transferon edhe Adetunxhin e FC Shkupit

FC Ballkani vazhdon të bëjë “pazar” te FC Shkupi, nga e cila skuadër pritet që të transferojë edhe sulmuesin nigerian, Sandej Adetunxhi, pasi më parë një gjë të tillë kishte bërë, duke bërë për vete alegjerianin, Valid Hamidi, njofton “infOSport.mk”. Adetunxhi te Ballkani shihet si zëvendësuesi ideal i Albion Rrahmanit, i

Fitorja e madhe ndaj Sivaspor, ja sa të holla përfitoi Ballkani i Arsim Kabashit!

Ballkani i Ilir Dajës është duke jetuar një ëndërr në arenën Europiane, teksa mposhti me rezultatin 3:4, turqit e Sivasporit, duke u ngjitur në kuotën e 4 pikëve në grupin “G” në kuadër të Ligës së Konferencës. Triumfi i mbrëmshëm ka mbushur arkat e kampionëve të Kosovës, të cilëve për këtë

Ja ku mund t’i gjeni 1000 biletat e fundit për ndeshjen historike, FC Ballkani-FC Shkupi

Skuadra nikoqire e FC Ballkanit ka njoftuar se të gjithë ata tifoz që janë të interesuar ta përcjellin ndeshjen midis FC Ballkanit dhe FC Shkupit, me biletë mund të pajisen edhe sot, duke filluar nga ora 15:00 në qendër të Prishtinës. 1000 biletat e fundit nga tabori i skuadrës nga Suhareka,

FC Shkupi vitin e kaluar eliminoi Llapin e tij, Batatina sonte bënë tifo për Ballkanin!

FC Shkupi sonte ndodhet para një provimi shumë të rëndësishëm. Skuadra nga Çairi do të zhvillojë ndeshjen e parë “play-off” të Ligës së Konferencës, kundër skuadrës kampione të Kosovës, Ballkani. Është kjo hera e dytë me rradhë që FC Shkupi në garat europiane peshkon një skuadër kosovare. Vitin e kaluar në