Maqedonia U15 pjesë e turneut zhvillimor në Mal të Zi për femra të lindura 2009-2010

Përfaqësuesja futbollistike e Maqedonisë U15 në konkurrencë të femrave, do të marrë pjesë në turneun ndërkombëtarë zhvillimorë (vajza të lindura 2009 – 2010) Turneu ndërkombëtarë do të zhvillohet në Podgoricë, Mal të Zi në periudhën nga data 8 deri me 15 qershor. Përveç përfaqësueses tonë, në këtë turne do të marrin pjesë

Vashat e Maqedonisë U17 gjatë këtij muaji luajnë dy ndeshje kontrolluese ndaj Rumanisë

Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë në konkurrencë të femrave gjatë këtij muaji do të zhvillojë dy ndeshje kontrolluese kundër Rumanisë. Ndeshjen e parë kontrolluese do ta luajmë më 3 shtator në ora 16:30 në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski”, ndërsa dy ditë më vonë (05 shtator), këto dy përfaqësuese do të takohen sërish

Vashat e Maqedonisë mundin Letoninë falë golave të Andonova dhe Roçit

Përfaqësuesja A e femrave të Maqedonisë ka regjistruar fitoren e dytë në ciklin eliminatorë për kualifikim në Kampionatin Europian të vitit 2023. Vashat e Maqedonisë të enjten në Shkup mundën Letoninë me rezultatin 3:2, e ku protgoniste dolën të jenë Natasha Andonova dhe Gentiana Roçi, raporton “infOSport.mk”. Kapitenja Andonova realizoi dy gola

Vashat e Maqedonisë gati për dy ndeshjet e rradha eliminatore për KB 2023

Përfaqësuesja A e femrave të Maqedonisë në muajin prill i vazhdon eliminatoret europiane për kualifikim në Kampionatin Botëror që do të mbahet në Australi dhe Zelanden e Re në vitin 2023. Në kuadër të grupit “D” të eliminatoreve europiane, Maqedonia do të luajë dy ndeshje kundër Anglisë dhe Luksemburgut. Ndeshja kundër Anglisë

Pas pak vashat e Maqedonisë do të përballen me Austrinë, ja në cilën TV vendorr mund ta ndiqni ndeshjen!

Përfaqësuesja e Maqedonisë në konkurrencë të femrave sot me fillim në ora 18:00 në arenën “Todor Proeski” do të mirëpret Austrinë në kuadër të ndeshjeve eliminatore për kualifikim në Botërorin e vitit 2023, që bashkërisht do të organizohet nga Australia dhe Zelanda e Re, njofton “infOSport.mk”. Këto eliminatore të përzgjedhurat e

Përfaqësuesja e femrave të Maqedonisë pa dyshen Roçi-Andonova kundër Francës

Përfaqësuesja e femrave të Maqedonisë me 23 tetor do të jetë mysafire e Francës në Orlean, në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Europianit të ardhshëm. Për përfaqësuesen tonë të femrave kjo do të jetë ndeshja e 7 në këto eliminatore. Përfaqësuesja e seleksionuesit Kiril Izov regjistroi fitore kundër Kazakistanit, ndërsa

Vashat e Kosovës mundin ata të Maqedonisë (VIDEO)

Sot Gjakova ka qenë nikoqire e vashave më të mira të Kosovës dhe Maqedonisë në futboll, të cilat zhvilluan miqësoren e parë nga gjithsej dy të parapara në tokën kosovare, njofton “infOSport.mk”. Fitorja u takoi futbollisteve kosovare, të cilat në fund shënuan fitore me rezultatin 3:1. Të përzgjedhurat e Afërdita Fazlija