Holanda fiton përballjen vendimtare me Greqinë, Sllovakia prish ëndrrat e Luksemburgut (VIDEO)

Holanda ka fituar një nga ndeshjet vendimtare për kualfikim në Europianin e vitit të ardhshëm, duke mundur Greqinë me rezultatin minimal 1:0, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e zhvilluar në Athinë, “Tulipanët” ishin me shumë fat, pasi golin e fitores e gjetën vetëm në minutën e 93-të, edhe atë përmes penaltisë të

Futbollisti shqiptar edhe përfundimisht bëhet pjesë e Kombëtares së Greqisë

Mbrojtësi shqiptarAndreas Ndoj, kohë më parë kishte zgjedhur që të largohej nga Kombëtarja e Shqipërisë për t’iu bashkuar asaj greke, mirëpo  për shkak se lëvizje të kësaj natyre i kishte bërë jo pak herë më parë, dokumentat kërkuan kohën e tyre nga FIFA. Kjo e ndaloj lojtarin e Olimpiakos që të

Greqia mund Kosovën në një ndeshje mjaft të tensionuar në Volos (VIDEO)

Kosova ka pësuar disfatë 2:0 në transfertën ndaj Greqisë, duke humbur shanset për pozitën e parë në grupin 2 të Ligës “C” në kuadër të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Sfida mes Kosovës dhe Greqisë që u zhvillua sonte në Volos ishte shumë e tensionuar, sidomos në tribuna, aty ku fjalën

Kosova nuk dorëzohet deri në fund, Muriqi sërish heroi “dardan” (VIDEO)

Është mbyllur në barazim 1:1 ndeshja midis Kosovës dhe Greqisë e vlefshme për kualifikueset e Botërorit, “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Kosova ishte kundërshtarë më i mirë në fushë, duke kërcënuar në disa raste portën greke, megjithatë ishin mysafirët që kaluan të parët në avantazh me anë të Duvikas në fundin e

Me plotë 10 mungesa, ja si do të duket formacioni i Kosovës sot kundër Greqisë!

Përfaqësuesja e Kosovës luan sonte ndeshjen e tretë brenda gjashtë ditësh. Pas dy humbjeve nga Maqedonia e Veriut dhe Sllovenia, “Dardanët” do të përballen edhe me një kombëtare tjetër nga Ballkani, këtë herë me Greqinë në Athinë, në kuadër të grupit 3 të Ligës “C” në Ligën e Kombeve. Mirëpo në