Guardiola do ta shesë Sterlingun për të sjellë te Siti dy super yje!

Pep Guardiola është duke planifikuar një revolucion të sulmit te Mançester Siti. Sipas asaj që pohojnë mediat në Angli, strategu spanjoll i “pasanikëve” nga Mançesteri është gati të lirohet nga shërbimet e Rahim Sterling, për të sjellë në “Etihad Stadium”  sulmuesin e Borusia Dortmundit, Erling Haaland, si dhe sulmuesin e

Dortmundi falë Haaland kualifikohet në çerekfinale, Juve një gjë të tillë do të kërkojë në vazhdime! (VIDEO)

Edhe pse Dortmundi ishte shumë afër edhe fitores së dytë përballë Seviljës në kuadër të ndeshjeve të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve, në fund ndeshja që u zhvillua sonte në “Sinjal Iduna Park” u mbyll me barazimin 2:2, njofton “infOSport.mk”. Erling Haaland kaloi në epërsi Dortmundin me golin e