14 tetori “makth” për serbët, Hungaria “gjunjëzon” Serbinë në ditën e AUTOCHTHONOUS! (VIDEO)

Data 14 tetor vazhdon të mbetet një “makth” për Serbinë që nga viti 2014 e deri më sot. Në ditën AUTOCHTHONOUS, kur midis Beogradit u mposhtën si në fushë, ashtu edhe jashtë saj nga Shqipëria jonë, serbët sonte janë mposhtur në transfertën e vështirë të Hungarisë. Kombëtarja hungareze shënoi fitore 2:1

Hungaria merr një lajm shumë pozitiv në prag të ndeshjes me Shqipërinë!

Hungaria ka marrë një lajm pozitiv përpara ndeshjes me Shqipërinë. Në grumbullimin e skuadrës së Rossit është bashkuar kapiteni Villi Orban, i cili gjatë këtyre ditëve ka pasur probleme shëndetësore dhe nuk ka qenë pjesë e skuadrës. Mbrojtësi i Lajpcigut është një nga futbollistët më të rëndësishëm të Hungarisë dhe do

Lajme të mira për Shqipërinë në prag të ndeshjes me Hungarinë

Kombëtarja e Hungarisë ka nisur përgatitjet për ndeshjen ndaj Shqipërisë, ndeshje kjo që në program është me datë 9 tetor, Kjo ndeshje do të luhet në tokën hungareze, mirëpo një lajm i mirë për Shqipërinë, është se e njëjta do të zhvillohet pa praninë e tifozëve për shkak koreve raciste të

Surpriza e madhe e “Tifozave KuqeZi” për ndeshjen me Poloninë, gati Bashkimi Kombëtar!

Bashkimi Kombëtar ka nisur, tanimë po vazhdon në nivele të reja! Sigurisht, gjithmonë nga sporti dhe kurrsesi nga politika. Pavarësisht rezultatit që Shqipëria do të marrë ndaj Hungarisë, “kuqezinjtë” do të jenë ende në lojë për kualifikimin me vendin e dytë dhe kundër Polonisë do të luhet një finale e