Etrit Berisha parakalon Bushin dhe Haxhin, barazohet me Tare

Ndeshja e mbrëshme ndaj Hungarisë ka pasur një peshë më të rëndë për portierin e Kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, i cili regjistroi paraqitjen e tij të 69-të me fanellën “kuqezi”, njofton “infOSport.mk”. Gardiani shqiptarë nga Kosova në këtë mënyrë arriti që të tejkalojë dyshen Alban Bushi – Altin Haxhi, që kishin

Tare te Lacio transferon edhe një shqiptarë, këtë herë nga Gostivari!

Edhe pse është në qendër të  kritikave nga mediat italiane lidhur me transferimin e sulmuesit shqiptarë, Vedat Muriqi, Drejtori Sportiv i Lacios, Igli Tare, nuk heq dorë nga bashkëkombasit e tij, teksa së fundmi po mendon të përforcojë mbrojtjen me Shkodran Mustafin, futbollistin me origjinë nga Gostivari, përcjellë  “infOSport.mk”. Mustafi aktualisht