Juve me 80 milion kërkon të përforcojë mesfushën, ja emrat e dy futbollistëve

Juventusi po zhvillon një sezon të madh, si në Serie A, ashtu edhe në Ligën e Kampionëve. Pikërisht kualifikimi në fazën e eliminimit skuadrës ‘bardhezi’ i solli përfitime në vlerë prej 80 milion euro, të holla këto që drejtuesit e kampionëve në fuqi të Italisë dëshirojnë ti harxhojnë në blerjen

Dridhet Reali, largohen tre yje!

Reali i Madridit po mendon përforcimin e skuadrës për sezonin e ardhshëm, teksa ka edhe prej atyre futbollistëve që po mendojnë largimin nga “Santiago Bernabeu”. Sipas asaj që raportojnë mediat spanjolle, Isko, Garet Bejll dhe Mateo Kovaçiç janë të vendosur të braktisin Realin e Madridit. Treshja në fjalë dëshirojnë të nisin

Isko sulmohet me thikë në Izrael!Vallë kush janë terroristët e vërtetë?

Ndeshja e mbrëmshme  e grupit “G” midis Izraelit dhe Spanjës e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018”, shumë lehtë ka mundur të kthehet në një tragjedi. Pas përfundimit të ndeshjes që u takoi spanjollëve me rezultatin minimal 1:0, katër tifoz izraelit ishin futur në fushë, ndërsa njërit prej tyre i