Super ylli i Egnatias iu bashkohet 5 futbollistëve shqiptarë te Istanbulspor!

Super ylli i Egnatias, Xhekson Laurentino edhe zyrtarisht është një futbollistë i ri i Istanbulspor, skuadër kjo që garon në elitën e futbollit turk, njofton “infOSport.mk”. Emri i brazilianit figuron i fundit në listën e futbollistëve që do të jenë në disponim të trajnerit për përgatitjet e sezonit të ri,

E bujshme, pas Rashicës, Galatasarajit i bashkohet edhe një tetovar!?

Galatasaraji ka piketuar futbollistin shqiptarë me origjinë nga Tetova, Valon Et’hemin, i cili aktualisht ëshët pjesë e skuadrës së Istanbulspor në elitën e futbollit turk, përcjellë “infOSport.mk”. Sulmuesi nga Pallatica e Tetovës, po shkëlqen këtë edicion me Istanbulsporin, për të cilën skuadër në 23 ndeshje ka realizuar 10 gola dhe 4

Shqipet e Instanbulspor dhurojnë spektakël, dy asistojnë, tetovari Et’hemi shënon!

Istanbulspor ka regjistruar një fitore shumë të rëndësishme në ndeshjen e vlefshme të javës së 22-të në Superligën turke, duke mundur ekipin e Alanyaspor me shifrat 2:1, njofton “infOSport.mk”. Për më tepër në këtë fitore protagonistë dolën të jenë futbollistët shqiptarë, që vazhdojnë të dhurojnë spektakël te skuadra nga kryeqendra turke. Ishte

Istanbulspori i shqiptarëve rikthehet në Superligën turke pas plotë 17 viteve (VIDEO)

Istanbulspori i katër futbollistëve shqiptarë, Valon Et’hetmit, Eduard Rrocës, Jetmir Topallit dhe Kristal Abazajt ka fituar ndeshjen finale të “play-off” për inkuadrim në Superligën turke, duke mundur ekipin e Bandirmaspor me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi turk, Ibrahim Yilmaz doli të jetë heroi i kësaj sfide, duke shënuar që të dy

Et’hemi dhe Rroca shtyejnë Istanbulspor drejt Superligës turke, gola dhe asist përballë Erzurumspor (VIDEO)

Istanbulspor ka fituar gjysmëfinalen e parë të “play-off” kundër Erzurumspor me rezultatin 4:2, ndërkohë që të dielën luajnë sfidën e kthimit në shtëpinë e tyre. Nga minuta e parë në fushën e blertë ishin edhe futbollistët shqiptarë, Jetmir Topalli, Valon Et’hemi dhe Eduart Rroca. Dy të fundit ishin protagonistë absolutë në këtë

Super gol i Et’hemit, tetovari dhuron spektakël në Turqi (VIDEO)

Tetovari Valon Et’hemi ka shënuar një supergol në Ligën e Dytë turke, duke ndihmuar ekipin e tij, Istanbulspor, që të shënojë fitore 2:1 ndaj Samsunspor në ndeshjen e vlefshme të javës së 17-të në Ligën e Dytë Turke, njofton “infOSport.mk”. Ish-futbollisti i Kukësit goditi saktë nga distanca duke e dërguar topin

Rroca shkëlqen me dy asiste, bashkëlojtari i tij turk e nderon duke festuar me shqiponjë (VIDEO)

Eduart Rroca po vazhdon të shkëlqejë me fanellën e Istanbulspor në Ligën e Parë turke, njofton “infOSport.mk”. Ish futbollisti i Kukësit edhe pse nuk shënoi  në takimin e fundit të skuadrës së tij kundër Balikesirspor, Rroca ndihmoi bashkëlojtarët me dy asistime, duke bërë që në fund Istanbulspor të shënojë një

Rroca shkëlqen me Istanbulspor, dy gola dhe asist, por ekipi i tij nuk fiton (VIDEO)

Eduart Rroca ka marrë gjithë vëmendjen në ndeshjen e javës së 15-të në Ligën e Parë të Turqisë, aty ku Istanbulspori i tij mirëpriti Bursasporin, ish skuadrën e shkupjanit, Sedat Berisha, njofton “infOSport.mk”. Rroca ishte figura qendrore te skuadra e Istanbulsport, duke shënuar dy golat e parë dhe duke asistuar në