Premierliga angleze vijon sezonin aktual në Kinë!

Koronavirusi ka shkaktuar një kaos të vërtetë në futbollin europian dhe botëror, përfshirë këtu edhe Premierligën angleze.  Megjithatë siç raporton “The Athletic” shumica e klubeve kanë qenë për vazhdimin e ndeshjeve pasi që në të kundërtën do të humbasin miliona euro. Po ashtu sipas këtyre raportimeve gjatë mbledhjes së klubeve, njëra

Të gjithë po ikin nga Kina, tetovari Xhemaili transferohet atje!

Futbollisti me origjinë nga Bogovina e Tetovës, Blerim Xhemaili, ka vendosur të largohet nga Europa dhe ta vazhdojë karrierën në Kinë. Pas 92 ndeshjesh me Bolonjën, 13 gola të shënuar, 33-vjeçari është larguar nga “Serie A”, duke pranuar ofertën e skuadrës së Shenzhen, që garon në Superligën kineze. Një vendim ky paksa

Koronavirusi “prek” edhe sportin

Gripi vdekjeprurës “koronavirusi” ka filluar të “prek” edhe botën e sportit. Federata e Baskëtbollit Ndërkombëtar (FIBA), ka marrë një vendim shumë të rëndësishëm, lidhur me eliminatoret e basketbollisteve, të vlefshme për Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Turneu eliminator ishte paraparë të zhvillohej në Foshan të Kinës, por si pasojë e “Koronavirusit”, gripit