Habit ish-mjeku i Maradonës: Vdekja e tij është më shumë një formë “vetëvrasje”

Vdekja e Diego Armando Maradonës më datë 25 nëntor të këtij viti pas një sulmi kardiak ka lënë shumë dyshime pas, teksa ende janë duke u hetuar shkaqet të cilat çuan në fatalitet. Aktualisht, mjekët janë të dyshuarit kryesorë pasi pretendohen se nuk janë kujdesur siç duhet pas operacionit që legjenda

Detaje tronditëse, mjeku i Maradonës akuzohet për vrasje, nisin hetimet!

Mjeku i Diego Armando Maradonaa po hetohet për neglizhencë mjekësore dhe policia po e trajton vdekjen e futbollistit si një vrasje të mundshme. Policia ka bastisur shtëpinë e mjekut personal Leopoldo Luque, të dielën dhe hetuesit po kërkojnë të gjithë stafin mjekësor të përfshirë në kujdesin e tij. Mjeku po hetohet nga