Super Mario Mitaj në “Top 5” e Euro 2024, krah për krah me mbrojtësit më të mirë europian

Super Mario Mitaj bënë pjesë në “Top 5” mbrojtësit më të mirë, që kanë rikuperuar më shumë topa gjatë Europianit në fazën e grupeve. Me 15 raste, Mitaj qëndron më poshtë vetëm se Bastoni, Orban, Karniçnik dhe Gvardiol. Me Kombëtaren shqiptare Mitaj luajti në të trija ndeshjet e Europianit si titular,

Observatori i futbollit “CIES” vlerëson një shqiptar mes talenteve botërorë

Observatori i futbollit, “CIES” ka publikuar së fundmi raportin mujor me listën e futbollistëve të rinj më premtues, “Future Champions” të cilët janë pjesë e kampionateve të ndryshme në botë dhe që i përkasin vitlindjes 2003 ose më vonë. Kjo listë është bazuar jo vetëm në minutat e luajtura të futbollistëve

Surpriza në listën e kombëtares shqiptare, thirret për herë të parë një 17-vjeçar

Trajneri i kombëtares së Shqipërisë, Edi Reja do të publikojë të dielën listën me futbollistët që do të ketë në dispozicion për ndeshjet e para eliminatore të Botërorit 2022 kundër Andorrës, Anglisë dhe San Marinos. Tekniku kuqezi kërkon të presë edhe sfidat e fundjavës së lojtarëve me klubet e tyre, përpara