Makedonija GJ.P nisi përgatitjet, flet trajneri Muharem Bajrami

Makedonija GJ.P sot edhe zyrtarisht ka nisur fazën e përgatitjeve për gjysmëstinorin pranveror në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Në stërvitjen e parë të thirrur nga trajneri Muharem Bajrami, munguan disa prej futbollistëve të huaj, që skuadrës pritet ti bashkohen ditëve në vijim. Ndryshe Makedonija GJ.P deri më datë 19

Ish trajneri i FC Shkupit, Bajrami pjesë e stafit teknik te Makedonija GJ.P

Skuadra e Makedonija GJ.P të shtunën nisi përgatitjet për sezonin e ri, njofton “infOSport.mk”. Trajneri Aleksandar Tanevski para futbollistëve shpalosi planin e përgatitjeve, ndërsa gjithashtu prezantoi edhe anëtarët e rinj në stafin e tij. Bashkëpunëtorë të rinj të Tanevskit, janë Mane Manev dhe ish trajneri i FC Shkupit, Muharem Bajrami. Ky

Reagojnë “Shvercerat”: FC Shkupi është i Shkupit dhe jo i Stambollit, nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit!

Largimi i Muharem Bajramit nga FC Shkupi ka sjellë pakënaqësi të mëdha në opinionin sportiv në vend. Përveç reagimeve nga futbollistë të ndryshëm, nuk ka munguar edhe ai i grupit të tifozëve “Shvercerat”, që edhe në kohë pandemie nuk po e lëjnë vetë skuadrën e tyre të zemrës. “Shvercerat” përmes profilit të