Muharem Bajrami flet për përgatitjet në Mavrovë dhe duelin me skuadrën e shokut të tij të ngushtë Ardian Nuhiun

Makedonija Gj.P tashmë dy ditë po qëndron në Mavrovë, aty ku po zhvillon një pjesë të përgatitjeve në prag të ndeshjeve europiane, por edhe ndeshjeve të sezonit të ri në elitën e futbollit vendor. Në një prononcim për portalin e “infOSport.mk”, trajneri Muharem Bajrami foli për rrjedhojën e përgatitjeve, por edhe

Bajrami: Trofeun i’a dedikoj familjes dhe tifozëve, ndjenjë e mirë për ta fituar kupën si trajner

Makedonija GJ.P me Muharem Bajramin pas plotë 16 viteve rikthyen trofeun e Kupës në Gjorçe Petrov, duke bërë krenar gjithë tifozët e kësaj lagje të Shkupit, që sonte në arenën “Todor Proeski” ishin më të zëshëm dhe në numër më shumë se ata të Sileksit, shkruan “infOSport.mk”. Ky trofe ishte i

Stojkoski dhe Bajrami që 4 vite më parë demoluan Vardarin, sërish bashkë, mirëpo këtë herë me role të ndryshme (VIDEO)

Krstijan Stojkoski dhe Muharem Bajrami sërish do jenë bashkë, mirëpo këtë herë me një skuadër tjetër dhe me role ndryshe, njofton “infOSport.mk”. Që të dy në sezonin  2017/2018 ishin pjesë e FC Shkupit. Po kjo dyshe me fanellën “bardhekaltër” dhjetorin e 2017-tës në Çair kishin gjunjëzuar Vardarin e famshëm, duke shënuar

Makedonija GJ.P nisi përgatitjet, flet trajneri Muharem Bajrami

Makedonija GJ.P sot edhe zyrtarisht ka nisur fazën e përgatitjeve për gjysmëstinorin pranveror në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Në stërvitjen e parë të thirrur nga trajneri Muharem Bajrami, munguan disa prej futbollistëve të huaj, që skuadrës pritet ti bashkohen ditëve në vijim. Ndryshe Makedonija GJ.P deri më datë 19