Makedonija GJ.P e Bajramit përmes Kupës shpreson Europën

Makedonija GJ.P me Muharem Bajramin në krye ka bërë një super sezon, shkruan “infOSport.mk”. Makedonija GJ.P nga një skuadër kandidate për pjesën e poshtme të tabelës, ku edhe ndodhej kur e kishte rimarë drejtimin e ekipit strategu shqiptarë (pozita e 8-të), e solli atë në pozitën e katërt, deri javën e kaluar pretendente edhe për pozitën e tretë, ndërsa gjithashtu kjo skuadër me Bajramin në krye siguroi edhe finalen e Kupës, përmes së cilës shpreson të kap Europën.


Të gjitha ekipet fituese të Kupës, Vardari me më shumë trofe, FC Shkupi me më shumë finale


Makedonija GJ.P në finalen e madhe do të përballet me Sileksin me datë 20 maj, kur edhe zyrtarisht do të mësojmë fatin e skuadrës nga Gjorçe Petrovi, nëse do i gëzohej trofeut të dytë në kuadër të Kupës dhe të parin me Muharem Bajramin në krye. (infOSport.mk)

Foto: gol.mk 

Leave a Reply