Hidhet shorti në Ligën e Kampionëve, ndeshje të “zjarrta” na presin në çerekfinale

Fituesi aktual i Ligës së Kampionëve, Real Madridi do të përballet sërish me Çelzin, një nga ish skuadrat e trajnerit Karlo Ançeloti. Kështu vendosën goglat e shortit të sotëm për ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Të dyja këto skuadra u takuan edhe sezonin e kaluar, teksa “madrilenët” kishin

Caktohen arbitrët e ndeshjeve çerekfinale të Kupës

Nesër në program janë ndeshjet çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, ndërsa tashmë dihen edhe emrat e arbitrëve që do të udhëheqin katër ndeshjet e planifikuara, njofton “infOSport.mk”. Në mungesë të dy arbitrëve më me emër në futbollin vendor, Aleksandar Stavrev dhe Dimitar Meçkarovski, nga FFM kanë vendosur që ndeshjet e nesërme

Mësohen çiftet çerekfinaliste, kemi edhe përballje mes skuadrave shqiptare

Është hedhur shorti për ndeshjet çerekfinaliste të Kupës së Maqedonisë, e që vuri përballë dy skuadrat shqiptare, Struga Trim Lum dhe Renovën, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija për kundërshtarë në këtë fazë do të ketë Sileksin, FC Shkupi do të jetë mysafir i Akademia Pandev, ndërkohë në përballjen e fundit, Bellasica do të

Futsal Shkupi në Valandovë kundër Ciko kërkon gjysmëfinalen e Kupës

Sot në futsalin vendor në program janë 4 ndeshjet çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. E gjithë vëmendja do të përqëndrohet në Valandovë, aty ku mejdanin do të ndajnë skuadra e dytë në tabelë dhe skuadra kampione  Futsal Shkupit, që njëherit është edhe fitues aktual i Kupës. “Bardhekaltërit” nga Çairi shpresojnë

E mërkura sjellë ndeshjet e para çerekfinale të Kupës

Të mërkurën në futbollin vendor në program janë ndeshjet e para çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, njofton ‘infOSport.mk’. Shkëndija në Tetovë përballë do të ketë Pobedën, ndaj së cilës do të kërkojë që të hakmerret për atë disfatë të papritur në ndeshjen kampionale, ndërsa gjithashtu edhe Rabotniçki do të bëjë çmos

Shkëndija në çerekfinale pret fituesin nga përballja Vardari/Shkupi

Sot në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë u bë hedhja e shortit për ndeshjet çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Goglat paralajmërojnë një super derbi, mirëpo gjithçka varet nga fakti nëse Vardari fillimisht do të kalonte FC Shkupin në kuadër të ndeshjeve të 1/8 së finales. Fituesi nga