Nehar Sadiki dhe Renova ndajnë rrugët

Nehar Sadiki më nuk do të jetë pjesë e Renovës. Mbrojtësi kumanovar me pëlqim të dyanshëm ka ndërprerë bashkëpunimin me skuadrën tetovare, pjesë e së cilës  ishte nga janari i vitit 2019-të, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë kanë njoftuar nga tabori i klubit nga Xhepçishti përmes faqes zyrtare në “facebook”. https://www.facebook.com/kfrenova/photos/a.694053577282423/3420830594604694/?type=3&theater Sadiki

Renova bënë një goditje të fuqishme në merkato, nënshkruan me mbrojtësin Sadiki

Renova gjatë ditës së sotme ka prezantuar qendërmbrojtësin e talentuar kumanovar, Nehar Sadiki, njofton “infOSport.mk”. Ky i fundit edhe pjesën e dytë të sezonit të kaluar e kaloi te Renova, te e cila skuadër vendosi të rikthehet sërish, edhe pse kishte opcione edhe për jashtë vendit. Kësisoj me Sadikin në qendër

KF Tirana pas Berishës, gati të marrë edhe Nehar Sadikin e Rabotniçkit

E ardhmja e mbrojtësit kumanovarë, Nehar Sadiki është shumë larg Rabotniçkit, njofton “infOSport.mk”. Për shërbimet e 20-vjeçarit interesohen disa skuadra nga jashtë Maqedonisë, ndërsa si duket më konkrete në ofertën e saj është skuadra e Tiranës, e cila rikthimin në elitën e futbollit shqiptarë dëshiron ta pret me një fond

Bushi: Sadiki donte të bashkohej në Kombëtare, por nuk është e lehtë!  

Shpresat e Kombëtares së Shqipërisë thënë me një fjalë zhgënjyen në dy ndeshjet e fundit me Sllovakinë në kuadër të eliminatoreve për Evropianin 2019-të që do të zhvillohet në Itali. Seleksionuesi i U21 të Shqipërisë, Alban Bushi ka pranuar kritikat, por thotë se rezultatet do të ishin më ndryshe nëse

Dy futbollistët e Rabotniçkit falin namazin e xhumasë (FOTO)

Dy futbollistë të suksesshëm dhe praktikues të fesë islame. Nehar Sadiki e Gëzim Krasniqi janë parë sot, duke e falur namazin e xhumasë. Dy mbrojtësit e “romantikëve” duket se janë të lidhur ngushtë edhe në aspektin fetar, ndërsa këtë të premte ishin prezent në xhaminë “Mustafa Pasha” të Shkupit për

Sadiki: Të gatshëm për Renovën

Një ndër mbrojtësit më të talentuar në elitën e futbollit vendor, Nehar Sadiki, me Rabotniçkin e tij nesër në teren vendas do të mirëpresin Renovën, njofton “infOSport.mk”. Është kjo ndeshja e parë e stinorit pranveror, nga e cila mbrojtësi shqiptarë nga Kumanova shpreson se në fund do të jetë skuadra