Arrestohet ish-futbollisti i Interit dhe Juves, kishte kultivuar marijuanë!

Ish-futbollisti i Juventusit, Interit, Romës dhe Parmës, i cili ka provuar të luajë edhe dy ndeshje me kombëtaren e Italisë, Luixhi Sartor, është arrestuar nga policia italiane. 46-vjeçari është ndaluar së bashku me bashkëshorten e tij. “Guarda di Finanza” e Parmës i ka zbarkuar në shtëpinë e tij në Lesignano Palmia,

Shkupjani Elif Elmas shënon sërish, nuk e ndalin dot edhe 5 futbollistë (VIDEO)

Napoli ka regjistruar edhe një fitore të rradhës, ndërsa sërish në mesin e autorëve të golave u regjistrua shkupjani, Elif Elmas, njofton “infOSport.mk”. Pasi shënoi në mesjavë ndaj Spezias në Kupë, Elmas shënoi edhe sonte në ndeshjen e vlefshme të javës së 20-të kundër Parmës. Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut shënoi golin

Muriqi më në fund gjen golin me Lacion! Prizrenasi kualifikon “lacialët’ në çerekfinale (VIDEO)

Vedat Muriqi më në fund ka gjetur golin e parë me Lacion. Sulmuesi dardan është përballur me shumë kritika këtë periudhë, teksa sonte i dhuroi ekipiit të tij kualifikimin për në ndeshjet çerekfinale të  Kupës së Italisë. Lacio shënoi fitore 2:1 ndaj Parmës në Olimpiko, me sulmuesin nga Prizreni që realizoi

Interi me dy mungesa të rëndësishme në sulm, e konfirmon edhe trajneri Konte

Interi sot në kuadër të javës së 6-të do të përballet me Parmën, ndërsa në konferencën e zakonshme para ndeshjes, trajner “zikaltër”, Antonio Konte duke folur për skuadrën kundërshtare, ka folur gjithashtu edhe për mungesat që do ti ketë në këtë përballje që do të zhvillohet në Xhuzepe Meaca”.  “Parma? Skuadrat