Barcelona fiton Realin midis Bernabeut në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës (VIDEO)

Barcelona ka fituar ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Spanjës përballë rivalit të përjetshëm, Real Madridit. Kjo fitore fiton edhe më shumë në peshë, pasi u arrit në fushën e stadiumit “Santiago Bernabeu”. Real Madridi nuk dërgoi asnjë goditje brenda kuadratit të portës së Ter Shtegen. Në anën tjetër, Çavi edhe

Përmbysje, spektakël dhe dominim, Real Madridi e turpëron Liverpullin midis Anglisë

Real Madridi ka shënuar fitore të madhe dhe spektakolare në përballjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve kundër Liverpullit, njofton “infOSport.mk”. Edhe përkundër disavantazhit 2:0 pas 14 minutave lojë, në fund Reali i Madridit shënoi fitore të thellë 5:2, duke bërë një hap të madh drejt ndeshjeve

Real Madridi me dy mungesa të rëndësishme në mesfushë sonte kundër Liverpullit!

Toni Kroos dhe Tuçameni nuk janë përfshirë në listën e futbollistëve të grumbulluar nga trajneri Karlo Ançeloti për ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve kundër Liverpullit. Mesfushori gjerman mungoi në fitoren 4:0 të mërkurën e shkuar ndaj Elçes, por edhe në fitoren e së shtunës kundër

Super Real Madrid sheh me sy ka gjysmëfinalja! (VIDEO)

Real Madridi ka zhvilluar një super ndeshje sonte përballë Liverpullit, duke shënuar fitore 3:1 në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. E gjithë vëmendjen në këtë takim e morri braziliani, Vinicius Junior, i cili shënoi dy gola dhe zhvilloi një ndeshje shumë të mirë. Toni Kroos asistoi

E bujshme, Real Madridi kërkon shkupjanin Enis Bardhi

Skuadra gjigande spanjolle, Real Madridi ka shfaqur interesim për shkupjanin, Enis Bardhi. “Mbretërit” për aktualisht fubollistin e Levantes ofrojnë 40 milion euro, një shumë kjo e majme për të bindur edhe drejtuesit e skuadrës nga Valencia që në verë të futen në bisedime me homologët nga Santiago Bernabeu. Bardhi mbrëmë ishte

Reali dhe Siti pa shumë probleme kalojnë në çerekfinale (VIDEO)

Reali i Madridit dhe Mançester Siti pa shumë probleme kanë siguruar një vend për në ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. të dyja këto skuadra arsyetuan epitetin e favoritit, duke mos e vënë në pikëpyetje në asnjë moment fitoren edhe në ndeshjet e kthimit. Kështu Siti, pas fitores 2:0