Supergoli i Sabit Bilalit ndaj Mariborit (VIDEO)

Shkëndija e Tetovës dje zhvilloi ndeshjen e dytë kontrolluese në kuadër të përgatitjeve që po i zhvillon në Slloveni. Kundërshtarë i “kuqezinjëve” ishin kampionët slloven të Mariborit, ndaj të cilëve shënuan fitore minimale 1:0, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm për Shkëndijën në këtë përballje e realizoi mesfushori Sabit Bilali në minutën

Shkëndija mendon për të ardhmen, transferon një talent 20-vjeçar

Përveç Mevlan Adilit dhe portierit Seladin Mustafi, Shkëndija sot ka konfirmuar edhe transferimin e 20-vjeçarit Sabit Bilali, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për një mesfushor ofenziv, i cili deri më tani ka luajtur me kategoritë e reja të Renovës dhe Dinamo Zagrebit, ndërsa së fundmi ishte pjesë e skuadrës nga liga e