Dikur luante te Shkëndija e Tetovës dhe FC Shkupi, sot luan në Ligën e tretë të Maqedonisë!

KF Besa Dobërdoll  nga Gostivari që garon në Ligën e tretë – Perëndim është destinacioni i rradhës i Shpend Asanit, ish sulmuesit të Shkëndijës, që së fundmi ishte pjesë e skuadrës së Gjilanit, njofton “infOSport.mk”. 22-vjeçari Asani është përforcimi më i bujshëm i kësaj skuadre, që te Gjilani kishte zhvilluar vetëm

Ish sulmuesi i Shkëndijës vazhdon karrierën te Gjilani

Shpend Asani ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë në Superligën e Kosovës, te skuadra e Gjilanit, njofton ‘infOSport.mk’. Ish sulmuesi i Shkëndijës, i cili së fundmi ishte pjesë e Vëllazërimit të Kërçovës në Ligën e Dytë Perëndim, me skuadrën gjilanase ka nënshkruar deri në qershorin  e vitit 2020. Asani hapat

Asani: Me “Skopjen” nuk do të jetë e lehtë, do të mundohemi të marrim tri pikë!

FC Shkupi në kuadër të xhiros së 15-të në elitën e futbollit vendor do të takohen me “Skopjen” në Autokomandë. Nga tabori “bardheblu” janë të fokusuar për të marrë tri pikët në këtë përballje, mirëpo kushtet e vështira që jep stadiumi në Autokomandë do të jetë problem më i madh