Mediat angleze me shkrim të veçantë për dyshen, Xhaka- Shaqiri

Festimi me shqiponjë në Botërorin e vitit 2018 nga Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka pati bërë bujë të madhe. Katër vjet më vonë, “The Sun” i ka kushtuar një shkrim festimit unik të futbollistëve shqiptarë. Si Xhaka ashtu edhe Shaqiri festuan golat e tyre për Zvicrën në fitoren 2:1 ndaj Serbisë, duke

“Ja si i presin futbollistët maqedonas te Vllaznia e Shkodrës”!

Vllaznia ka nisur përgatitjet në kuadër të sezonit të ri, ndërsa në kampin shkodran drejtuesit me në krye trajnerin Mirsad Jonuz po planifikojnë edhe lëvizjet në merkato, teksa kërkojnë të përforcojnë edhe më shumë skuadrën. Aleksandar Ristevski dhe Filip Gligorov jane dy maqedonasit që u bën pjesë e skuadrës së Kukësit.

Vitsel shënon sërish për Dortmundin dhe sërish feston me shqiponjë (VIDEO)

Borusia e Dortmundit e ka nisur në mënyrën më të mirë sezonin e ri në Bundesligën gjermane, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga “Sinjal Iduna Park” para tifozëve të vetë mundi Lajpcigun me rezultatin 4:1, ndërsa pas golit të shënuar në Kupën e Gjermanisë, Vitsel me gol debutoi edhe në kampionat.   https://www.facebook.com/BVB/videos/1101846459982007/ Vitsel realizoi

Pse është e ndaluar të festohet me simbolin e shqiponjës?

Futbollistët shqiptarë të Zvicrës, me origjinë nga Kosova, u ndëshkuan nga Federata Ndërkombëtare e Futbollit – FIFA sepse festuan shënimin e golave duke bërë shqiponjën me duart e tyre, por nuk e dinë nëse veprimi i tyre do të jetë i sanksionuar edhe në të ardhmen nëse përsëritet. “Misteri” i këtij

Skandal në Greqi, kontrata e Bathës anulohet për një festim me shqiponjë

Është bërë publike arsyeja që ka bërë të dështojë transferimi i Idriz Bathës drejt klubit të AEL Limasolit në Greqi, njofton “vipsport.al”, përcjellë “infOSport.mk”. Sipas një bisede të botuar nga ana e “Gazzetagr”, drejtori sportiv i klubit grek i shpreh menaxherit të futbollistit faktin se nuk mund të marrë Bathën në

Serbët provokohen sërish! Futbollisti arab feston golin duke bërë shqiponjën (VIDEO)

Tashmë bërja e simbolit të shqiponjës në Kampionatin Botëror në Rusi duket se është bërë trend. Pas dy futbollistëve shqiptarë, Xherdan Shaqirit dhe Granit Xhakës, si dhe kapitenit të Zvicrës, Stefan Lishtajner që festuan me shqiponjë golat kundër Serbisë, këtë gjest e ka përsëritur edhe futbollisti i Arabisë Saudite, Salem Al-Dausari,