Pas aventurës europiane, Gjilani i rikthehet merkatos, zbulohen 3 emrat e parë

Skuadra e Gjilanit pas përfundimit të aventurës në garat europiane, tashmë ka nisur tregun e transferimeve me tri përforcime në afatin kalimtar veror. Enea Koliçi, Shend Kelmendi dhe Ardit Hila iu bashkuan skuadrës së Gentjan Mezanit për ndeshjet e Liga Europa, por klubi gjilanas nuk e ka ndërmend të ndalet me