Futsal Shkupi i mban leksion Velesit, Sulejmani shkëlqen sërish

Futsal Shkupi i ka mbajtur sërish leksion rivalit kryesor për titull gjatë këtij edicioni, Velesit, duke e mundur edhe në ndeshjen e katërt nga gjithsej 5, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “bardhekaltër” nga Çairi sonte në palestrën “Enver Idrizi” shënoi fitore 8:5 ndaj skuadrës nga Velesi, që bëri ballë vetëm gjatë pjesës

Ja si duket renditja tabelare pas 13 xhirove në Ligën e Parë të Futsalit

Këtë fundjavë në elitën e futsalit vendor në program ishin ndeshjet e javës së 13-të, njofton ‘infOSport.mk’. Dy skuadrat kryesuese Futsal Shkupi dhe Velesi ishin të pagabueshëm, me ‘bardhekaltërit’ nga Çairi që demoluan Kratovën me rezultatin 13:4, njofton 'infOSport.mk'. Kësisoj Futsal Shkupi vazhdon të kryesojë renditjen me 36 pikë, 4 më

Ndërpritet derbi i futsalit, Velesi-Shkupi! Publiku vendas sulmon bankinën e skuadrës nga Çairi (VIDEO)

Ndeshja derbi e javës së 10-të në elitën e futsalit vendor midis Velesit dhe Futsal Shkupit për momentin është ndërprerë, pasi  publiku vendas sulmoi bankinën e skuadrës nga Çairi, njofton ‘infOSport.mk’. Edhe pse në parket gjithçka ishte në suaza të normales dhe zhvillohej një lojë korrekte nga ana e të dyja