Ronaldo futbollist i shkëlqyer, por edhe njeri me vlera njerëzore

Kristiano Ronaldo përveç që është një futbollist i shkëlqyer dhe çdo herë bënë pjesë te më të mirët e futbollit botëror, ai është i jashtëzakonshëm edhe jashta tij, ku mes tjerash posedon vlera njerëzore.

Në ndeshjen me Portugalinë që zhvilluan mbrëmë ndaj Rusisë në Kupën e Konfederatave, ai në ceremoninë këndimit të himnit të komebeve para takimit, në dallim me lojtarët tjerë, me vete kishte një vajzë të vogël me karrocë (Hendikepuar).

Vajza qëndroi pranë Ronaldos gjatë këndimit të himnit, ku prej fytyrës së saj shihej lumturi e madhe dhe gëzim, ndërsa në fund të ceremonisë portugezi përqafoi vogëlushen dhe bënë disa foto së bashku. /“InfOSport.mk”

Leave a Reply