Njihuni me formacionin më të shtrenjtë të merkatos verore

Afati kalimtarë i kësaj vere ka sjellë lëvizje të shumta dhe shumë të bujshme. Skuadrat nga Premierliga angleze kanë harxhuar më së shumti në këtë merkato, ndërsa skuadra më aktive, pa dyshim ka qenë skuadra italiane e Milanit, që vazhdon të mendojë ende për blerje të reja.

Lukaku, Morata dhe Lakazet janë tre blerjet më të fuqishme në repartin e sulmit, derisa nuk ngec shumë pas edhe reparti i mbrojtjes me shumë miliona të harxhuara, për futbollistë me emra si Bonuç, Rudiger, Mendi dhe Uoker.

Më poshtë ju sjellim edhe 11-shen më të shtrenjtë gjatë merkatos së verës që ende nuk ka përfunduar.

Leave a Reply