Shkëndija dhe Renova me epërsi gjatë 45 minutave të para (VIDEO)

Shkëndija, Renova dhe Makedonija GJ.P, janë tre skuadrat që 45 minutat e para në ndeshjet e javës së 26-të i mbyllën me epërsi minimale, njofton “infOSport.mk”.

Shkëndija avanson ndaj Akademia Pandev në Strumicë

Shkëndija avanson ndaj Akademia Pandev në Strumicë AKADEMIA PANDEV – SHKËNDIJA 0:1(V. Musliu 29')

Публикувахте от infosport.mk в Сряда, 3 април 2019 г.

Kampionët e vendit falë golit të shënuar nga Visar Musliu në minutën e 29-të po avanson në ndeshjen derbi të kësaj jave përballë Akademia Pandevit, duke dëshmuar edhe njëherë tjetër superioritetin në futbollin vendor.

Stojanovski, super gol ndaj FC Shkupit

Stojanovski, super gol ndaj FC Shkupit RENOVA – FC SHKUPI 1:0(V. Stojanovski 45')

Публикувахте от infosport.mk в Сряда, 3 април 2019 г.

Renova vetëm në minutën e fundit falë golit të shënuar nga sulmuesi i tyre Vlatko Stojanovski po avanson ndaj FC Shkupit me rezultatin 1:0, njëjtë sikurse edhe Makedonija GJ.P, që avansoi në transfertën ndaj Sileksit pas golit të shënuar nga Hristijan Kirovski.

https://www.facebook.com/infosport.mk/videos/564309187398404/ 

Ndërkohë në stadiumin e qytetit të Shkupit, Rabotniçki dhe Bellasica po luajnë pa gola, njëjtë sikurse edhe Pobeda dhe Vardari në Ohër.

LPFM – Java 26

45 minutat e para

Ak.Pandev 0:1 Shkëndija
Renova 1:0 FC Shkupi
Pobeda 0:0 Vardari
Sileksi 0:1 Makedonija Gj.P
Rabotniçki 0:0 Bellasica

Leave a Reply