Skandal në Beograd, në mes të ditës kërcënojnë me pistoletë menaxherin e Armando Sadikut

Skandal në Beograd, ku është kërcënuar në mes të ditës me armë një nga figurat me të njohura të futbollit serb, menaxheri Nikola Damjanac. Ky i fundit, bashkë me Fali Ramadanin, menaxhojnë kompaninë LIAN Sports, e cila përveç emrave të njohur si Pjaniç, Joviç, Kulibali, Under, Kostiç, Rukavina, Veljkoviç, Gaçinoviç apo

F1, Botas fiton në Azerbejxhan

Skuderia e Mercedesit ka dominuar në Çmimin e Madh të Azerbejxhanit që u zhvillua sot në kuadër të kampionatit në Formula 1. Valteri Botas e mbylli i pari garën, duke lënë pas vetes shokun e skuadrës, Luis Hamiltonin dhe Sebastian Fetelin e Ferrarit. Kjo ishte fitorja e katërt e dyfisht

FFM vendos datën dhe vendin e zhvillimit të finales së Kupës së Maqedonisë

Finalja e Kupës së Maqedonisë ndërmjet Makedonija Gj.P. dhe Akademia Pandevit do të luhet më 22 maj në Arenën Nacionale “Toshe Proeski” me fillim në orën 18:30. Do të jetë kjo hera e tretë që Makedonija Gj.P. do të luajë në një ndeshje finale të Kupës, teksa për Akademia Pandevin kjo

Festë dhe spektakël, Futsal Shkupi ngriti lartë trofeun e kampionit (VIDEO)

Festë e madhe dhe një spektakël i përgatitur mjaft mirë nga ana e tifo grupit “Shvercerat”, bënë që lojtarët e Futsal Shkupit në mënyrën më të mirë të festojnë titullin kampion për edicionin 2018/2019 në elitën e futsalit vendor, njofton “infOSport.mk”. Futsal Shkupi në rolin e mysafirit në ndeshjen e javës