Teuta mund Tiranën dhe ngriti lartë trofeun e Kupës së Shqipërisë pas 15 viteve

Teuta ka fituar Kupën e Shqipërisë, pasi në finalen e madhe mundi kampionët e Tiranës me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”.

Fitoren e skuadrës durrsake e paralajmëroi goli i hershëm i shënuar nga Rustem Hoxha që në minutën e dytë, derisa goli i Lorenco Vilas në minutën e 79-të bëri që Teuta të fluturojë dhe ti gëzohet trofeut të Kupës pas plotë 15 vitesh.

Kjo është Kupa e katërt në historinë e Teutës, skuadër kjo që gjithashtu kishte ngritur lartë këtë trofe edhe në vitet 1995, 2000 dhe 2005.

𝗖𝗛 𝗔 𝗠 𝗣 𝗜 𝗢 𝗡 𝗦 🏆💙𝗞𝗨𝗣𝗔 𝗘 𝗦𝗛𝗤𝗜𝗣𝗘𝗥𝗜𝗦𝗘 2019/20 🇦🇱

Публикувахте от KF Teuta в Неделя, 2 август 2020 г.

Leave a Reply