Shkupi nuk ndalet, prezanton edhe sulmuesin rus

Shkupi nuk di të ndalet këtë javë të fundit para fillimit të sezonit të ri, pasi sot kanë prezantuar edhe sulmuesin rus Dzhamal Dibirgadzhiev. Palët kanë firmosur kontratë tre vjeçare dhe nga nesër pritet të jetë në dispozicionin e trajnerit Muharem Bajrami.

Dzhamal Dibirgadzhiev te FC Shkupi vjen nga kampionati rus,ndërsa gjatë karrierës së tij ka luajtur për ekipet si Chernomorets, Anzhi Makhachkala, Veles Moskoë dhe CD Fátima.

Leave a Reply