Boreci vjen me dy goditje brenda ditës, transferon edhe një kolumbian

Boreci gjatë ditës së sotme ka konfirmuar dyshen Aleksander Borha dhe Luka Trajkovski, njofton “infOSport.mk”. Që të dy sot vunë të zezën mbi të bardhë, ndërsa drejtuesit e klubit nga Velesi besojnë fuqishëm në kualitetet e kësaj dyshe, që pritet të ndihmojnë skuadrën drejt realizimit të objektivave gjatë stinorit pranveror.

Kolumbiani Borha, që luan në krahun e majtë të mbrojtjes, te Boreci erdhi nga rradhët e Pelisterit, ndërkohë mbrojtësi Luka Trajkovski nga rradhët e Makedonija GJ.P.

Mirëpo kjo nuk është e tëra kur janë në pyetje emrat e rinj në skuadër, pasi drejtuesit e Borecit kanë paralajmëruar edhe disa përforcime, që do rrisnin kualitetin e skuadrës.

Kujtojmë Boreci stinorin vjeshtorë e mbylli në pozitën e 6-të me 25 pikë, po aq sa ka edhe Vardari i vendit të 5-të.

Gjithsej të etiketuara

Leave a Reply