Nokauti i Haxhi Krasniqit i 25-ti në renditjen e vitit 2020, shihni të gjitha 50 nokautet (VIDEO)

Sportistët shqiptarë në vitin 2020 arritën disa suksese që do mbahen mend një kohë të gjatë, e ku sërish triumfues dolëm të jemi në sportet luftarake. Vitin që jemi duke lënë pas do mbahet mend kohë të gjatë për boksierin Haxhi Krasniqi, i cili u shpall kampion Bote në kategoritë IBO dhe WBA, njofton “infOSport.mk”.

Boksieri nga Juniku me 11 tetor kiste nokautuar gjermanin Dominic Boesel, ndërsa nokauti i boksierit shqiptarë është renditur si i 25-ti nga gjithsej 50 nokautet e vitit 2020.

Ndërkohë si i 26-ti në këtë përzgjedhje renditet nokauti i rusit Murat Gassiev ndaj boksierit shqiptarë nga Gostivari, Nuri Seferi.

Leave a Reply