Nipi i Adem Jasharit ftohet te përfaqësuesja e Kosovës!

Dikur për të çliruar tokën shqiptare, ndërsa sot për të kualifikuar Kosovën. Kohët kanë ndryshuar, ndërsa gjithashtu edhe.

Një lajm vërtet interesant vjen nga Kosova, atje ku nipi i komandant Adem Jasharit është ftuar te ekipi U7 dardan.

Këta të fundit do të luajnë dy ndeshje miqësore kundër Bullgarisë U-17 në Sofje. Këto përballje do të luhen me datë 14 dhe 16 prill, ndërsa ajo që bie në sy te lista e trajnerit Arsim Abazi, është ftesa për herë të parë e nipit të Adem Jasharit, Igballit.

Aktualisht futbollisti është pjesë e FC Kurda që ka nxjerrë shumë emra të njohur të futbollin e Kosovës.

Leave a Reply