Zaharievski: Ka përfunduar vetëm një pjesë, nesër ta mbyllim me fitore edhe pjesën e dytë

Trajneri Srgjan Zaharievski në konferencën për shtyp të organizuar nga klubi i Struga Trim Lum ka folur para mediave në prag të ndeshjes së kthimit ndaj FC Liepaja nga Letonia. Kjo ndeshje i takon raundit të parë kualifikues në kuadër të Ligës së Konferencës, ndërsa ekipi strugan në të njëjtën

Kundërshtari i Shkëndijës në Ligën e Konferencës, FC Riga transferon reprezentuesin e Kosovës!

Besar Halimi është futbollisti më i i ri i FC Riga, kundërshtarit të Shkëndijës në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Lajmin për zyrtarizimin e futbollistit kosovar e ka bërë publik vetë klubi letonez përmes rrjeteve sociale. 26 vjeçari kosovar me skuadrën kampione të Letonisë ka nënshkruar

E bujshme, ish sulmuesi i Partizanit drejt transferimit në “Serie A”!

Ish-sulmuesi i Partizanit, Kaleb Ekuban mund të rikthehet të luajë përsëri në Serie A, aty ku vite më parë luante me Kievon. Pikërisht nga kjo skuadër, Ekuban verën e vitit 2016-të ishte transferuar te Partizani i Tiranës, për të cilën skuadër në 34 ndeshje kishte shënuar 17 gola. Pas një viti

Skuadrat shqiptare i thonë lamtumirë Ligës së Kampionëve

Pas Shkëndijës dhe Prishtinës, edhe skuadra e tretë shqiptare përfaqësuese në Ligën e Kampionëve për edicionin 2021/2022, Teuta, kampione e Superligës së Shqipërisë, i ka dhënë fund qëndrimit në Ligën më prestigjioze europiane në nivel klubesh, njofton “infOSport.mk”. Është ky një zhgënjim i madh për gjithë shqiptarët, e sidomos tifozët e